• Odwiedziny Mikołaja.

      Wczoraj 6 grudnia w swoje imieniny odwiedził nas Święty Mikołaj. Obdarował wszystkie dzieci słodyczami, a u rady pedagogicznej zorganizował dzień wolny od odpytywania. Był to dzień pełen dziecięcej radości. Dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia wkrótce.

     • Teatrzyk rycerski.

      W zeszłym tygodniu naszą szkołę odwiedzili rycerze z grupy rekonstrukcyjnej. Podczas spotkania dzieci poznały średniowieczne zwyczaje, elementy uzbrojenia oraz metody karania charakterystyczne dla tej epoki. Była to żywa lekcja historii, podczas której nasi uczniowie bawili się wyśmienicie. Dziękujemy za odwiedziny.

      #Szkołapełnaprzygód

     • Przedstawiamy Essa News.

      Chcielibyśmy Państwu przedstawić działającą już od miesiąca w naszej szkole redakcję „Essa News”. Efektem pracy naszych uczniów jest otwarty kanał YouTube @EssaNews na którym możecie obejrzeć relację wideo ze szkolnych wydarzeń oraz cykliczne wywiady, dzięki którym możemy poznać naszych nauczycieli z zupełnie innej strony. Wielkie brawa za pracę, zaangażowanie i pasję jaką wykazali się uczniowie pracujący przy tym projekcie.

      Redakcja działa używając sprzętu zakupionego z programu „Laboratoria Przyszłości”. Jak będziecie mogli sami zobaczyć uczniowie wykazują duży talent do pracy w mediach. W przyszłym tygodniu swoją premierę będzie miała również szkolna gazetka. Zapraszamy do śledzenia kanału poprzez jego subskrypcje na YouTubie.

      Skład redakcji: Natalia Rólkiewicz, Nikola Rodak, Alicja Gorzka, Julian Zakrzewski, Dawid Kowalski, Piotr Szarek, Jakub Zieliński, Oskar Wójtowicz.

      Wywiad z Panią Beatą:

      https://youtu.be/Zg_S6PVNSbE

      Wywiad z Panią Magdą:

      https://youtu.be/ZilOwQrZsqo

      Relacje z Andrzejek:

      https://youtu.be/o2LI2iWiq2o

      https://youtu.be/0PjRF5CnrTk

      #Szkołapełnaprzygód

     • Sportowy tydzień naszych uczniów.

      To był intensywny tydzień dla uczniów naszej szkoły. 29 listopada wzięliśmy udział w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego w Suszu. Zajęliśmy I-wsze miejsce w kategorii chłopców młodszych oraz w kategorii dziewcząt rocznik 2009-2008. Zdobyliśmy również II miejsce w kategorii chłopców rocznik 2008-2009. Drużyny wystąpiły w składzie: Joanna Czarnecka-Oliwia Nieckarz, Julian Zakrzewski-Cezary Nieckarz, Jacek Gałamon-Rafał Sugalski)

      W sobotę 3 grudnia odbył się Turniej o Puchar Wójta Gminy Iława w Warcaby. Z naszej szkoły udział w turnieju wzięło 6 osób: Sara Słupska, Dagmara Sikorska, Alicja Gorzka, Dorota Gałamon, Jacek Gałamon oraz Kuba Lubiejewski. Po zaciętej rywalizacji Jacek Gałamon zdobył III miejsce.

       

      Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników

     • Andrzejki w naszej szkole.

      Samorząd Uczniowski we współpracy z Radą Rodziców zorganizowali 24 listopada imprezę Andrzejkową. W jednej sali lekcyjnej znajdował się kiermasz pyszności przygotowany przez rodziców. W drugiej sali dzieci przygotowały pokój andrzejkowych wróżb. Na korytarzu odbyła się taneczna część naszej imprezy pod kierownictwem DJ Mariusza - absolwenta naszej szkoły.

      #Szkołapełnaprzygód

     • "Dzień kredki"

      Każda okazja jest dobra na świętowanie, dlatego zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych 22 listopada świętowaliśmy DZIEŃ KREDKI.

      Kredki towarzyszą nam od najmłodszych lat, dzięki kredkom można wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli. Kredki uczą twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego z nas.

      W dniu święta warto wziąć kredki do ręki i połączyć przyjemne z pożytecznym. Tak też zrobiliśmy i my. Kolorowali i duzi i mali. Niektórzy uczniowie ubrali się w tym dniu w swoim ulubionym kolorze. Na koniec dla każdego było coś słodkiego

      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

     • "Światowy Dzień Życzliwości"

      21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Nazwa oryginalna brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej 10 osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.

      Przesłanie akcji jest bardzo proste: BĄDZMY ŻYCZLIWI KAŻDEGO DNIA A NIE TYLKO OD ŚWIĘTA

      Uczniowie z klasy II i klasy III przesyłają serdeczne pozdrowienia z zaśnieżonego Gałdowa dzieciom mieszkającym na słonecznym Madagaskarze. Oczywiście dzieci z Nosy Be również przesyłają pozdrowienia. Dziewczynka o imieniu Saszina mówi, że widziała film z rodzeństwem. Bardzo im się podoba również pozdrawiają. Sasina mówi do nas w języku malgaskim.

      Szkoła Podstawowa im. mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Gałdowie życzy wszystkim by każdy dzień był pełen życzliwości

     • "Dzień Czystego Powietrza".

      W tym tygodniu obchodziliśmy "Dzień Czystego Powietrza ". Z tej okazji omawialiśmy przyczyny powstawania SMOGU, ekologiczne sposoby ogrzania domów, wpływ zanieczyszczeń na nasze zdrowie. Posługiwaliśmy się mapami cyfrowymi i analizowaliśmy dane pomiarowe. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.esa.nask.pl i odszukanie na liście naszej szkoły i sprawdzenie jaki jest poziom zanieczyszczeń powietrza w jej okolicach.

     • 104 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

      W czwartek 10 listopada podczas uroczystego apelu obchodziliśmy w naszej szkole 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. O godzinie 11:11 cała szkoła wspólnie odśpiewała cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Następnym punktem obchodów była część artystyczna przygotowana przez uczniów z klas IV – VII wraz z panem Tomaszem Drozdowskim. Podczas tej części poznaliśmy drogę jaką przeszliśmy od utraty niepodległości do jej odzyskania. Spory i prywata części szlachty doprowadziły do kolejnych trzech rozbiorów Polski. Zbudowana przez 123 lata jedność w narodzie, walka wielu pokoleń z zaborcami doprowadziła do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Przypomniano nam jak ważne dla przyszłości naszego Narodu jest zachowanie jedności. Na zakończenie obchodów dzieci z wszystkich klas wzięły udział w konkursach wiedzy o Polsce oraz konkursie plastycznym. Był to wyjątkowy apel, podczas którego wspólnie i dumnie  celebrowaliśmy rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą ukochaną Ojczyznę.

     • Przerwa na czytanie w naszej szkole.

      Dnia 28.10.2022 roku nasza szkoła dołączyła do III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie"

      Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

      Organizator akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

      Tego dnia uczniowie w naszej szkole podczas przerw oddali się lekturze. Starsi uczniowie czytali samodzielnie, natomiast przedszkolakom czytały panie nauczycielki. Część uczniów przebrała się za bohaterów literackich.

      Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję promowania czytelnictwa!

      #przerwanaczytanie

       

       

     • Spotkanie z zaproszonym sportowcem.

      W środę 2 października mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole siatkarkę Trefl Gdańsk Monikę Gorzke. Monika opowiedziała nam jak zaczęła się jej przygoda z siatkówką . Obecnie trenuje, pracuje i studiuje w Gdańsku, ale swoją przygodę rozpoczęła w Iławskim klubie sportowym już w wieku 12 lat. Grała również w klubach w Łodzi, Białymstoku, Gdańsku a także reprezentowała Polskę w siatkówce plażowej. Monika bardzo chętnie odpowiadała na pytania uczniów a także przeprowadziła zajęcia z dziećmi.

      Monika pokazała nam, że warto sięgać po swoje marzenia

      Dziękujemy bardzo za odwiedziny i pozdrawiamy

     • Nagroda Marcela Jarosińskiego w konkursie plastycznym.

      Co roku organizowane są WARMIŃSKO – MAZURSKIE DNI RODZINY, które tradycyjnie zainicjował Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego we współpracy z Radą ds. Rodzin Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Tegoroczne Dni Rodziny odbywały się pod hasłem „Rodzina z wartościami to silna rodzina.

      Podczas tegorocznych już XXIV obchodów Dni rodziny odbył się XVIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Grafiki Komputerowej „Rodzina z wartościami to silna rodzina”. Autorzy prac mieli za zadanie ukazać wartości jakie są im przekazywane w domu rodzinnym. Z pośród 382 prac komisja konkursowa wyłoniła 40 laureatów przyznając 8 nagród i 3 wyróżnienia za grafikę komputerową oraz 22 nagrody i 7 wyróżnień za prace plastyczne, w tym 9 nagród Marszałka województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz nagrodę specjalną Dyrektora SP Nr.30.

      Mamy zaszczyt poinformować, że uczeń naszej szkoły Marcel Jarosiński z pierwszej klasy otrzymał nagrodę za pracę plastyczną. Gratulujemy Marcelowi jego pierwszej nagrody i życzymy sukcesów w następnych konkursach.

     • Pożegnanie Pani Ewy Zalewskiej.

      Koniec października to dla naszej szkoły również czas pożegnań. Po 37 latach pracy w zawodzie, w tym 33 lata w naszej szkole Pani Ewa Zalewska odchodzi na zasłużoną emeryturę. W środę władze gminy Iława przy okazji uroczystości rozdania stypendiów podziękowały Pani Ewie za wieloletnią pracę na rzecz edukacji. W piątek podczas apelu grono pedagogiczne, rada rodziców oraz uczniowie pożegnali Panią Ewę dziękując z całego serca za zaangażowanie przez wszystkie lata pracy. Podczas tej niesamowitej podróży w edukacji Pani Ewa wychowała pokolenia absolwentów naszej szkoły. Nauczyciele rozpoczynający przygodę w edukacji również mogli liczyć na wsparcie i dobrą radę. Każdy ciepło wspomina pracę z Panią Ewą. Życzymy Pani Ewie emerytury takiej jaką sobie zaplanowała i wymarzyła. Liczymy, że będzie nas odwiedzała i wspierała swoim nieocenionym doświadczeniem. Będziemy zawsze z radością na nią czekać.

     • Uroczyste wręczenie stypendiów naukowych.

      W środę 26 października dziewięciu uczniów naszej szkoły odebrało od przedstawicieli Gminy Iława stypendia naukowe. Gratulujemy uczniom, których praca w poprzednim roku szkolnym została nagrodzona. Zachęcamy wszystkich uczniów do pracy w obecnym roku szkolnym, tak aby za rok dołączyli do grona najlepszych uczniów w naszej gminie.

      Lista uczniów wyróżnionych stypendium:

      1. Rekowska Natalia, kl. VIII

      2. Gorzka Alicja, kl. V

      3. Kowalska Lena, kl. V

      4. Rochowicz Wiktoria, kl. V

      5. Rodak Natalia, kl. V

      6. Rólkiewicz Natalia, kl. V

      7. Zakrzewski Julian, kl. V

      8. Kubicka Laura, kl. V

      9. Zieliński Jakub, kl. V

     • Europejski Tydzień Kodowania.

      Europejski Tydzień Kodowania.

      26 października nasi uczniowie wzięli udział w dwóch wydarzeniach organizowanych przez naszą szkołę w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Wydarzenie to jest kolejną inicjatywą wspierającą rozwijanie umiejętności cyfrowych wśród uczniów. Dołączyliśmy do licznego grona szkół w całej Europie. W pierwszym wydarzeniu dzieci programowały w Scratchu grę w berka. W drugim zadaniem uczniów było zaprojektowanie breloka w TinkerCad. Wszyscy w pełni zaangażowani kończyli swoje projekty dobrze się przy tym bawiąc.

      #Szkołapełnaprzygód

     • "Szkoła pamięta"

      Nasza szkoła wzięła udział w IV edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Celem akcji było upamiętnienie przez szkołę ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz podzielenie się tym w mediach społecznościowych.

      Uczniowie naszej placówki upamiętnili postać Mikołaja Kopernika – wybitnego polskiego astronoma, twórcę teorii heliocentrycznej, którego dzieło wywarło wielki wpływ na ówczesny świat.

      Kolejną postacią był Jan Paweł Drugi – jedyny papież pochodzący z naszego kraju, dla wielu wielki autorytet. Przeszedł do historii jako pierwszy na tym stanowisku, który osobno spotykał się z młodymi, przemawiał do nich podczas każdej ze swych pielgrzymek, zainicjował Światowe Dni Młodzieży, które stały się jednym ze znaków rozpoznawczych jego pontyfikatu.

      Uczniowie zapoznali się także z nową książką, wydaną z okazji 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz 77 rocznicy Powstania Warszawskiego przez Stowarzyszenie Dzieci Wojny w Iławie. Książka zawiera wspomnienia dzieci żyjących w czasach II Wojny Światowej oraz Powstania Warszawskiego. Celem książki jest przypomnienie – szczególnie młodemu pokoleniu – o okrucieństwach hitlerowskich Niemiec. Hasłem przewodnim jest „Nigdy więcej wojny”.

      #SzkołaPamięta