• Szkolenie PCK z zasad udzielania pierwszej pomocy.

    • 19.11.2023
    • W piątek klasy I-III wzięły udział w niezwykle ważnym szkoleniu organizowanym przez Polski Czerwony Krzyż, gdzie nasi najmłodsi uczniowie zdobyli podstawowe umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Cieszymy się, że nasza społeczność zyskała kolejnych ochotników, gotowych do udzielania pomocy w trudnych chwilach. To piękne, gdy nawet najmłodsi uczestnicy naszej społeczności stają się czujnymi obrońcami zdrowia i bezpieczeństwa. Bardzo dziękujemy instruktorom PCK za niezwykle cenną lekcję.

     #Szkołapełnaprzygód #RodzinaSzkołaSukcesu

      

    • Warsztaty żeglarskie 16.11.2023

    • 19.11.2023
    • Ostatni tydzień w naszej szkole był pełen fascynujących wydarzeń, zwłaszcza dla naszych najmłodszych uczniów! W czwartek, przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III wzięli udział w niezwykłych warsztatach żeglarskich zorganizowanych przez Stowarzyszenie Sportów Wodnych - Mos Iława.

     Cieszymy się, że nasi uczniowie mieli okazję poszerzyć swoje horyzonty, poznając świat żeglarstwa. Kto wie, może to początek ich fascynującej przygody z tym pięknym sportem!

     Dziękujemy jeszcze raz za niezapomniane chwile i już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne tak inspirujące wydarzenia.

     #RodzinaSzkołaSukcesu #Szkołapełnaprzygód

    • Konkurs plastyczny "Piękna i niepodległa".

    • 19.11.2023
    • Mamy dla was kolejną wspaniałą wiadomość. W sobotę podczas Gminnych obchodów Święta Niepodległości rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Piękna i Niepodległa". Nasi uczniowie zaprezentowali piękne prace. Pierwsze miejsce zajęła Maria Kupidłowska, drugie miejsce Piotr Szarek, a wyróżnienie dostała Nikola Rodak. Jesteśmy z was bardzo dumni.

    • Święto Niepodległości 11.11. 2023 r.

    • 19.11.2023
    •  

     Dziś, z dumą i wzruszeniem, przypominamy sobie wczorajszy uroczysty apel w naszej szkole, zorganizowany z okazji Narodowego Święta Niepodległości. To ważne wydarzenie w naszym kalendarzu, które zawsze przypomina nam o wartościach, za jakie nasi przodkowie tak dzielnie walczyli.

     Rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji "SZKOŁA DO HYMNU". To chwila, kiedy wszyscy, bez względu na wiek, łączymy się w szacunku do naszej ojczyzny.

     Następnie mieliśmy zaszczyt obejrzeć niezwykle wzruszający występ artystyczny przygotowany przez uczniów klas VI i VIII pod opieką Pana Tomasza Drozdowskiego. Przypomnieli nam oni, jak kruche i cenne jest to, co mamy - naszą niepodległość. Ich interpretacja historii, bohaterów, i trudnej walki o wolność zostanie na długo w naszych sercach.

     Niespodzianka od Essy News dodatkowo podkreśliła, jak ważne jest, abyśmy pamiętali o dziedzictwie naszej ojczyzny i odpowiedzialnie dbali o jej przyszłość.

     „Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju” - te słowa Johna F. Kennedy'ego są dla nas inspiracją do działań na rzecz dobra wspólnego.

      

    • Przerwa na czytanie 2023.

    • 05.11.2023
    • PRZERWA NA CZYTANIE - IV MIĘDZYNARODOWA EDYCJA

     Nasza szkoła w dniu dzisiejszym brała udział w w IV Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

     Podczas przerw mogliśmy przenieść się w świat naszych ulubionych książek. Nie zabrakło również bajkowych postaci.

     Pamiętajcie, że czytanie jest super.

     #przerwanaczytanie

    • Europejski Tydzień Kodowania 2023.

    • 05.11.2023
    • W ostatnim tygodniu nasi uczniowie kolejny raz uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Kodowania. W przedszkolu dzieci z panią Marzeną bawiły się w różne zabawy związane z kodowaniem. Uczniowie klas I - III ponownie spędziły czas ze swoimi przyjaciółmi Photonami programując ich trasę na macie oraz zbierając z niej punkty i dodając ich sumę dla swojej drużyny.

     Nasze zajęcia podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania to nie tylko okno na świat nowych technologii, ale także sposób na rozwijanie kreatywności, logicznego myślenia i zdolności rozwiązywania problemów.

     #RodzinaSzkołaSukcesu #Szkołapełnaprzygód #LaboratoriaPrzyszlosci #laboratoriaprzyszlosci

    • Uroczyste rozdanie stypendiów za rok szkolny 2022/23.

    • 05.11.2023
    • W poniedziałek 23 października dziewięciu uczniów naszej szkoły odebrało od przedstawicieli Gminy Iława stypendia naukowe. Dla naszych młodych zdolnych wychowanków to nie tylko sukces, ale także motywacja do dalszego rozwoju. Cieszymy się, że możemy wesprzeć ich edukacyjne dążenia.

     Dziękujemy przedstawicielom Gminy Iława i wszystkim osobom zaangażowanym w ten program stypendiów naukowych. Wasza inicjatywa wpływa pozytywnie na przyszłość naszej społeczności i kraju.

     Gratulujemy naszym utalentowanym uczniom i życzymy im dalszych sukcesów na ich edukacyjnej drodze. Jesteśmy dumni z waszych osiągnięć i wiemy, że przed wami jeszcze wiele świetlnych lat nauki.

     Lista uczniów wyróżnionych stypendium:

     1. Rólkiewicz Natalia, kl. VI

     2. Gorzka Alicja, kl. VI

     3. Kowalska Lena, kl. VI

     4. Rochowicz Wiktoria, kl. VI

     5. Rodak Nikola, kl. VI

     6. Gajewski Wiktor, kl. VI

     7. Zakrzewski Julian, kl. VI

     8. Jankowski Wojciech, kl. V

     9. Szkamelski Mateusz, kl. V

     Zachęcamy wszystkich uczniów do pracy w obecnym roku szkolnym, tak aby za rok dołączyli do grona najlepszych uczniów w naszej gminie.

     #Szkołapełnaprzygód #RodzinaSzkołaSukcesu

    • Gala Podsumowanie Warmińsko - Mazurskich Dni rodziny.

    • 05.11.2023
    • Wielki sukces naszych uczennic!

     Mianowicie Sara Słupska uczennica trzeciej klasy otrzymała wyróżnienie w XIX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym. Natomiast Marika Kowalska, która w czerwcu ukończyła naszą szkołę otrzymała wyróżnienie w XIX Wojewódzkim

     Konkursie Literackim.

     Konkursy były prowadzony w ramach XXV Warmińsko

     - Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem:

     "Razem tworzymy rodzinę".

     Sara i Marika odebrały nagrody w Olsztynie podczas gali Podsumowanie Warmińsko - Mazurskich Dni rodziny.

     Gratulacje również dla Pani Anny Lewandowskiej, wychowawczyni Sary oraz dla Pani Beaty Przeworskiej mentora Mariki.

     Gratulujemy wam i życzymy dalszych sukcesów!

     Nie ukrywamy, iż bardzo na te sukcesy czekamy.

    • Pasowanie na ucznia, obchody Dnia Edukacji Narodowej.

    • 19.10.2023
    • Dzisiaj obchodziliśmy niezwykłe wydarzenia w naszej szkole - Pasowanie na Ucznia oraz obchody Dnia Edukacji Narodowej! To dzień pełen wzruszeń, dumy i wdzięczności za naszą edukacyjną misję.

     Na początek, chcielibyśmy serdecznie powitać naszych nowych pierwszoklasistów! Dla was to wyjątkowy moment, kiedy stajecie się oficjalnie uczniami naszej szkoły. Jesteśmy pewni, że macie przed sobą niezwykłą przygodę, pełną nauki, odkryć i nowych przyjaźni.

     Dla nas, nauczycieli, Dzień Edukacji Narodowej to czas refleksji nad naszą misją i znaczeniem naszej pracy. Każdy dzień spędzony z uczniami to przywilej i okazja do kształtowania przyszłości i rozwijania młodych umysłów. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać was w poznawaniu świata i rozwijaniu własnych pasji. Edukacja stanowi fundament dla przyszłości naszej ojczyzny.

     Niech Dzień Edukacji Narodowej będzie okazją do docenienia wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty, którzy codziennie pracują nad rozwojem naszej młodzieży.

     #RodzinaSzkołaSukcesu #Szkołapełnaprzygód #DzieńEdukacjiNarodowej

    • Lekkoatletyczne Mistrzostwa Powiatu Iławskiego.

    • 14.10.2023
    • W piątek 6 października nasi uczniowie wzięli udział w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Powiatu Iławskiego. Dorota Gałamon w biegu na 200m zajęła 4 miejsce, Aleksandra Wieczorek w biegu na 100m zajęła 6 miejsce, a Piotr Szarek w biegu na 800m 4 miejsce i w biegu na 200 m 3 miejsce. Wielka brawa za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły.

     #Szkołapełnaprzygód

    • Dzień Jesieni 2023.

    • 14.10.2023
    • Dzień Jesieni w naszej szkole!

     W piątek 6 października tradycyjnie już mieliśmy okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu - Dniu Jesieni zorganizowanym przez naszą wspaniałą Radę Rodziców!

     Pełen kolorów i radosnych uśmiechów dzień, pełen atrakcji i zabaw związanych z naszym ulubionym sezonem.

     Wiele pracy i serca włożyli rodzice w przygotowanie tego wydarzenia. Dekoracje, konkursy, przepyszne słodkości - to wszystko sprawiło, że to był dzień, który na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

     Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali przepiękne jesienne mandale. Było cudownie i kolorowo jak na jesień przystało.

     Dziękujemy Radzie Rodziców za wspaniałą inicjatywę i zaangażowanie!

     #DzieńJesieni #RodzinaSzkołaSukcesu #Szkołapełnaprzygód #WspólnieTworzymySzkołę

    • Akcja Sprzątanie Świata 2023.

    • 14.10.2023
    • Wzorem lat ubiegłych również i w bieżącym roku szkolnym, we wrześniu nasza szkoła przystąpiła do udziału w ekologicznej akcji" Sprzątanie Świata ". Cieszy nas, że nasi uczniowie zawsze chętnie i z dużym zaangażowaniem sprzątają otaczającą nas przyrodę.

    • Europejski Dzień Sportu Szkolnego.

    • 02.10.2023
    • W piątek 29 września obchodziliśmy wyjątkowy dzień w naszej szkole - Europejski Dzień Sportu Szkolnego ! To okazja do wspólnego uczestnictwa w aktywnościach fizycznych, promowania zdrowego stylu życia i radości płynącej z ruchu.

     Była to nie tylko okazja do rywalizacji, ale także do promowania fair play, szacunku dla innych i wspierania swoich kolegów i koleżanek. To ważne lekcje, które uczymy się na boisku i które możemy przenieść do naszego codziennego życia.

     Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z tego wyjątkowego dnia.

     #laboratoriaprzyszlosci #LaboratoriaPrzyszlosci #Szkołapełnaprzygód #RodzinaSzkołaSukcesu

    • Dzień Chłopaka.

    • 02.10.2023
    • Dzisiaj obchodzimy Dzień Chłopaka, okazję do uhonorowania chłopców w naszej społeczności szkolnej za ich zaangażowanie i przyjaźń.

     Mamy nadzieję, że Dzień Chłopaka będzie pełen uśmiechów i pozytywnych chwil spędzonych w towarzystwie przyjaciół. Życzymy wszystkim chłopcom w naszej szkolnej społeczności udanego świętowania! Na fotografiach możemy zobaczyć jak świętowali chłopcy z naszego przedszkola.