• "Laboratoria przyszłości" w naszej szkole.

      Najważniejszym zadaniem szkoły jest odnajdywanie w swoich uczniach talentów i wsparcie w ich rozwoju. Jak zapewne wiecie, nasza szkoła uczestniczy w nowatorskim programie „Laboratoria Przyszłości”. Dzięki programowi i dodatkowym zajęciom udało nam się odkryć kilka talentów z zakresu projektowania 3D czy pracy w mediach. Mamy nadzieje, że zarówno nasi „ mali geniusze” projektowania w 3D jak i dziennikarze z redakcji Essa News nie stracą zainteresowania tym co robią, a nawet zarażą swą pasją pozostałych uczniów. Pamiętajcie, że jesteśmy tuż obok i zawsze gotowi Was wspierać w Waszych pasjach.

      #Szkołapełnaprzygód

     • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w naszej szkole.

      Dzisiaj po raz 31 gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Kolejny rok nasza szkoła dołączyła do tej wspaniałej inicjatywy. W styczniu uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami prężnie zapełniali puszki WOŚP podczas każdej przerwy.  Dodatkowo nasi wolontariusz zorganizowali loterię fantową. Dziękujemy wszystkim za wsparcie oraz wolontariuszom za zaangażowanie przy organizacji tego wydarzenia w naszej szkole. Będziemy grać z orkiestrą do końca świata i jeden dzień dłużej.

     • Bal karnawałowy 20.01.2023 r.

      W piątek 20 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Zabawę prowadziła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie Grażyna Piękos w asyście instruktorów GOK: Danuty Glińskiej, Marcina Kowalewskiego i Arkadiusza Osiakowskiego oraz nauczycieli z naszej szkoły. Pełna profesjonalizmu organizacja imprezy sprawiła, że dzieci bawiły się wspaniale. Rada Rodziców przygotowała pyszne słodkości. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację balu, który na pewno na długo zapadnie w pamięci naszych uczniów. Wkrótce na naszej stronie pojawią się filmiki z balu.

      #Szkołapełnaprzygód

     • Szkolna Wigilia 22.12.2022.

      W czwartek 22 grudnia naszą szkołą zawładnęła magia świątecznej atmosfery. Tradycyjnie odbyła się wówczas nasza szkolna Wigilia na której pojawili się wspaniali goście. Na początku uroczystości Pani Dyrektor złożyła wszystkim obecnym ciepłe życzenia świąteczne, co następnie uczynili przybyli goście na czele z Wójtem Gminy Iława. Uczniowie przygotowali piękną jasełkę, po której wszyscy tradycyjnie podzielili się opłatkiem. Na zakończenie kolacji wigilijnej, dzieci zaśpiewały piękne kolędy. Rodzinna atmosfera uroczystości udzieliła się każdemu. Dziękujemy wszystkim, których zaangażowanie uczyniło tę uroczystość jak zawsze wyjątkową oraz tym którzy byli z nami tego dnia.

     • Turniej piłki nożnej.

      W piątek 9 grudnia zainspirowani odbywającymi się w Katarze Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej zorganizowaliśmy nasz własny turniej piłkarski. Udział w turnieju wzięło pięć drużyn składających się z uczniów klas IV - VIII w odpowiedniej konfiguracji zawodników. Na szkolnej hali nie zabrakło emocji, a walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich minut na boisku. Mogliśmy oglądać wiele składnych akcji i pięknych bramek. Brawo dla wszystkich zawodników. Pasji do gry nie zabrakło nikomu.

      I miejsce OSA Gałdowo 

      II miejsce WKS Gałdowo 

      III miejsce Gang Gałdowo 

      #Szkołapełnaprzygód

     • Wycieczka do Hullo.

      W czwartek 8 grudnia uczniowie z przedszkola oraz klas I-VII wybrali się na wycieczkę do Hullo w Lubawie. Był to wspaniały dzień podczas którego nie tylko mogliśmy się bawić na sportowo, ale jednocześnie brać udział w niezwykłych eksperymentach i zdobywać ciekawą wiedzę. Uśmiech nie znikał z twarzy naszych uczniów.

      #Szkołapełnaprzygód

     • Dołączyliśmy do UNICEF Polska

      W dniu dzisiejszym dołączyliśmy do klubu UNICEF Polska.

      Historia UNICEF w Polsce rozpoczęła się w roku 1962, kiedy w naszym kraju powstał pierwszy Narodowy Komitet UNICEF we wschodniej części Europy.

      Przez 40 lat UNICEF finansował programy pomocy dzieciom w Polsce, kupował wyposażenie dla ośrodków zdrowia, sprowadzał surowce do produkcji artykułów dla dzieci. Podczas stanu wojennego Komitety Narodowe z Europy Zachodniej przekazywały polskim dzieciom lekarstwa, odzież i odżywki.

      Od 2002 roku zmienił się zakres działań UNICEF w Polsce. Podobnie jak inne kraje wysokorozwinięte, UNICEF skupia obecnie swoją działalność w Polsce na promowaniu i ochronie praw dziecka oraz zbieraniu funduszy na rzecz pomocy dzieciom w najbardziej potrzebujących regionach świata.

      Jesteśmy zaszczyceni, że możemy należeć do tak elitarnego klubu.

     • Odwiedziny Mikołaja.

      Wczoraj 6 grudnia w swoje imieniny odwiedził nas Święty Mikołaj. Obdarował wszystkie dzieci słodyczami, a u rady pedagogicznej zorganizował dzień wolny od odpytywania. Był to dzień pełen dziecięcej radości. Dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia wkrótce.

     • Teatrzyk rycerski.

      W zeszłym tygodniu naszą szkołę odwiedzili rycerze z grupy rekonstrukcyjnej. Podczas spotkania dzieci poznały średniowieczne zwyczaje, elementy uzbrojenia oraz metody karania charakterystyczne dla tej epoki. Była to żywa lekcja historii, podczas której nasi uczniowie bawili się wyśmienicie. Dziękujemy za odwiedziny.

      #Szkołapełnaprzygód

     • Przedstawiamy Essa News.

      Chcielibyśmy Państwu przedstawić działającą już od miesiąca w naszej szkole redakcję „Essa News”. Efektem pracy naszych uczniów jest otwarty kanał YouTube @EssaNews na którym możecie obejrzeć relację wideo ze szkolnych wydarzeń oraz cykliczne wywiady, dzięki którym możemy poznać naszych nauczycieli z zupełnie innej strony. Wielkie brawa za pracę, zaangażowanie i pasję jaką wykazali się uczniowie pracujący przy tym projekcie.

      Redakcja działa używając sprzętu zakupionego z programu „Laboratoria Przyszłości”. Jak będziecie mogli sami zobaczyć uczniowie wykazują duży talent do pracy w mediach. W przyszłym tygodniu swoją premierę będzie miała również szkolna gazetka. Zapraszamy do śledzenia kanału poprzez jego subskrypcje na YouTubie.

      Skład redakcji: Natalia Rólkiewicz, Nikola Rodak, Alicja Gorzka, Julian Zakrzewski, Dawid Kowalski, Piotr Szarek, Jakub Zieliński, Oskar Wójtowicz.

      Wywiad z Panią Beatą:

      https://youtu.be/Zg_S6PVNSbE

      Wywiad z Panią Magdą:

      https://youtu.be/ZilOwQrZsqo

      Relacje z Andrzejek:

      https://youtu.be/o2LI2iWiq2o

      https://youtu.be/0PjRF5CnrTk

      #Szkołapełnaprzygód

     • Sportowy tydzień naszych uczniów.

      To był intensywny tydzień dla uczniów naszej szkoły. 29 listopada wzięliśmy udział w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego w Suszu. Zajęliśmy I-wsze miejsce w kategorii chłopców młodszych oraz w kategorii dziewcząt rocznik 2009-2008. Zdobyliśmy również II miejsce w kategorii chłopców rocznik 2008-2009. Drużyny wystąpiły w składzie: Joanna Czarnecka-Oliwia Nieckarz, Julian Zakrzewski-Cezary Nieckarz, Jacek Gałamon-Rafał Sugalski)

      W sobotę 3 grudnia odbył się Turniej o Puchar Wójta Gminy Iława w Warcaby. Z naszej szkoły udział w turnieju wzięło 6 osób: Sara Słupska, Dagmara Sikorska, Alicja Gorzka, Dorota Gałamon, Jacek Gałamon oraz Kuba Lubiejewski. Po zaciętej rywalizacji Jacek Gałamon zdobył III miejsce.

       

      Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników